Wentylator 120mm z timerem i wyłącznikiem pociąganym V120 marki
 • Wentylator 120mm z timerem i wyłącznikiem pociąganym V120 marki
 • Wentylator 120mm z timerem i wyłącznikiem pociąganym V120 marki
 • Wentylator 120mm z timerem i wyłącznikiem pociąganym V120 marki

Wentylator 120mm z timerem i wyłącznikiem pociąganym V120

50,92 zł
Brutto

Wszechstronny, estetyczny wentylator łazienkowo-ścienny z timerem i dodatkowym wyłącznikiem pociąganym o średnicy 120mm i wydajnościach 150m3/h. Dostępny w wielu wykończeniach, w tym: z łożyskiem kulkowym, zaworem zwrotnym.

Zawór zwrotny
Rodzaj łożyska
Ilość
W magazynie

Wentylator łazienkowy z timerem i dodatkowym wyłącznikiem pociąganym V120

Estetyczny i bezpretensjonalny design wentylatora gwarantuje, że urządzenie nie tylko będzie funkcjonalne, ale dyskretnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Wentylator posiada klasyczną kratkę i zasługuje na miano jednego z najładniejszych produktów dostępnych na rynku.

Materiały użyte w wentylatorze V120

Wszystkie wentylatory z serii V120 wykonane są z białego tworzywa ABS odpornego na uderzenia, kurz i promieniowanie UV. Wymiary wentylatora są dobrane w sposób optymalny ze względu na użyteczność i estetykę. Krótki kołnierz pozwala na montaż w większości kominów wentylacyjnych.

Tryb pracy wentylatora - sterownik, timer z wyłącznikiem pociąganym

 • Jest to wersja podobna w budowie do wentylatora z timerem ale posiada dodatkowo wyłącznik pociągany. Umożliwia on czasowe, manualne wyłączenie wentylatora.

  1. W pierwszym położeniu wyłącznika pociąganego wentylator pracuje w trybie timera (przez ustalony czas od włączenia zasilania).
  2. W dugim położeniu wentylator jest wyłączony (wyłącznik odcina dopływ prądu do wentylatora).

  Taka wersja wentylatora jest przydatna gdy chcemy czasowo wyłączyć wentylator aby nie włączał się za każdym razem, np. przy wejściu do łazienki.

Dostępne wersje wentylatora V120

Zawór zwrotny

 • Wentylator może być opcjonalnie wyposażony w klapkę zapobiegającą cofaniu się powietrza

Dostępne rodzaje łożysk w wentylatorze

 • Łożysko panewkowe

  Podstawowa wersja wentylatora wyposażona jest w łożysko panewkow (łożysku ślizgowym). Aby wydłużyć żywotność silnika po obu stronach łożyska zastosowano wkładki filcowe nasączone olejem. Podczas pracy wentylatora panewka jest dodatkowo smarowana co znacznie poprawia trwałość silnika.

  Przy wyborze wentylatorów z łożyskiem ślizgowym należy pamiętać, aby urządzenie montować w pozycji ściennej. Pozycja sufitowa wymaga zastosowania silnika z łożyskiem kulkowym.

 • Łożysko kulkowe

  Tego rodzaju silniki mają ponad dwukrotnie wyższą żywotność od silników panewkowych. Dodatkowo wentylator z łożyskiem kulkowym można montować w dowolnej pozycji: ściennej, sufitowej i skośnej. Dzięki temu, że łożysko stabilizuje oś silnika, śmigło nie ma dodatkowych drgań dzięki czemu całe urządzenie pracuje ciszej.

V120PT

Opis

Sterowanie
Timer z wyłącznikiem pociąganym
Wydajność
150 m3/h
Poziom hałasu
40 dB (A)
Moc
18 W
Średnica
118 mm
Prędkość obrotowa
2650 rpm
Wymiary kratki
180x180 mm
Rozstaw otworów
158x158 mm
Długość kołnierza
58 mm
Napięcie zasilające
230V / 50Hz
Pobór prądu
0,125 A
Stopień ochorny
IPX4
Łożysko
Kulkowe/panewkowe
Średnica montarzowa
120mm

Zobacz także