Czujnik wilgoci z wyłącznikiem czasowym (timerem) Vokker
 • Czujnik wilgoci z wyłącznikiem czasowym (timerem) Vokker
 • Czujnik wilgoci z wyłącznikiem czasowym (timerem) Vokker

Czujnik wilgoci z wyłącznikiem czasowym (timerem)

39,35 zł Brutto

Uniwersalny czujnik wilgoci z timerem do wentylatorów łazienkowych. Pozwala rozbudować zwykły wentylator o czujnik wilgoci i timer. Posiada regulację obu funkcji oraz dodatkową opcję zapobiegającą niepotrzebnemu załączania wentylatora.

TH
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Inteligentna płytka sterująca do wentylatorów łazienkowych z czujnikiem wilgoci oraz timerem

Płytka sterująca pozwala rozszerzyć funkcjonalność tradycyjnego wentylatora o czujnik wilgoci i timer. Ponadto posiada dodatkowe 1 minutowe opóźnienie czasowe zapobiegające niepotrzebnemu załączaniu wentylatora. Wszechstronna, uniwersalna i łatwy w montażu płytka.

Zasada działania sterownika, timera i czujnika wilgoci

 • 1 minutowe czasowe opóźnienie

  Po wejściu do pomieszczenia i włączeniu światła sterownik w płytce odlicza jednominutowe opóźnienie. Jeśli podczas tego czasu użytkownik wyjdzie z pomieszczenia (wyłączy światło) płytka nie włączy wentylatora.
  Ta funkcja przydaje się gdy chcemy wejść na chwilę do pomieszczenia i nie chcemy niepotrzebnie załączać wentylatora.

 • Timer

  Jeśli światło pozostanie włączone przez przynajmniej jedną minutę sterownik załączy pracę wentylatora. Po opuszczeniu pomieszczenia wentylator zacznie działać w trybie timera odliczając czas do wyłączenia się wentylatora o ile wilgotność w pomieszczeniu spadnie poniżej wyznaczonego progu.

  Jeśli mimo upłynięcia zadanego czasu wilgotność powietrza utrzyma się powyżej ustawionego progu wentylator będzie pracował dalej.

 • Czujnik wilgoci

  Niezależnie od pracy timera wentylator załączy się jeśli wilgotność w pomieszczeniu przekroczy zadany prób. Sterownik pozwala na wyłączenie czujnika wilgoci tak aby wentylator pracował tylko w trybie timera.

Zakres regulacji timera i czujnika wilgoci

Na urządzeniu znajdują się 2 potencjometry pozwalające ustawić czas pracy timera (TIME) i poziom wilgotności (HUM):

 • Czas pracy timera posiada regulację w zakresie od ~1 minty do ~12 minut,
 • Zakres czułości higrostatu posiada skalę od ~45% do ~90%. Ponadto na potencjometrze znajduje się pozycja OFF pozwalająca wyłączyć czujnik wilgoci (pozwala na pracę wentylatora tylko w trybie timera).

1 minutowy opóźniony start nie posiada możliwości zmiany.

Zobacz także