Wentylator łazienkowy z krótkim kołnierzem fi 100mm V100
 • Wentylator łazienkowy z krótkim kołnierzem fi 100mm V100
 • Wentylator łazienkowy z krótkim kołnierzem fi 100mm V100
 • Wentylator łazienkowy z krótkim kołnierzem fi 100mm V100
 • Wentylator łazienkowy z krótkim kołnierzem fi 100mm V100
 • Wentylator łazienkowy z krótkim kołnierzem fi 100mm V100

Wentylator łazienkowy z krótkim kołnierzem fi 100mm V100

128,00 zł Brutto

Wentylator łazienkowo-ścienny z krótkim kołnierzem 24mm o średnicy 100mm i wydajnościach 100m3/h. Dostępny z łożyskiem kulkowym lub panewkowym oraz opcjonalnym zaworem zwrotnym i wyłącznikiem czasowym.

Wentylator wywiewny do krótkich kanałów, np. rozpoczynających się od ciasnego zakrętu. Może wyłączać się wraz ze światłem lub z zadanym opóźnieniem (wyłącznik czasowy).

V100TKL
Kolor
Zawór zwrotny
Typ łożyskowania silnika
Sterownik
Ilość
Obecnie brak produktu w magazynie

Wentylator z krótkim kołnierzem 24mm V100L

Modyfikacja popularnego modelu V100 wyposażona w dystans wykonany w technologi druku 3D, który skraca odległość o jaką wentylator wsuwa się w kanał (kołnierz). Wentylator idealnie nadaje się do montażu w krótkich kanałach, np. gdy kanał zaczyna się od razu od kolanka. Rozstaw otworów pasuje 1:1 do rozstawu wentylatora. Wentylator z dystansem posiada wyjątkowo krótki kołnierz o długości 24mm.

Estetyczny i bezpretensjonalny design wentylatora gwarantuje, że urządzenie nie tylko będzie funkcjonalne, ale dyskretnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Wentylator posiada klasyczną kratkę i zasługuje na miano jednego z najładniejszych produktów dostępnych na rynku.

Obudowa wentylatory z serii V100 wykonane są z białego tworzywa ABS odpornego na uderzenia, kurz i promieniowanie UV. Wymiary wentylatora są dobrane w sposób optymalny ze względu na użyteczność i estetykę. Dystans wykonany jest z PLA.

Dostępne tryby pracy wentylatora - sterownik:

 • Tradycyjny

  Wentylator podłącza się pod zewnętrzny włącznik, na przykład światła. Przewody wpina się do dwutorowej szyny przyłączeniowej znajdującej się pod kratką.

 • Timer

  Wentylator działa w trybie standardowego Timera. Po załączeniu (np. poprzez włącznik światła) wentylator uruchamia się. Po odłączeniu, wentylator przechodzi w tryb pracy timera i działa przez czas, jaki Użytkownik ustawi na potencjometrze. Dostępny zakres czasu pracy - od 1 do 5 minut.

  Wentylator z Timerem wymaga podłączenia trzyżyłowego, gdzie dwa przewody L i N są na stałe, a trzeci przewód przechodzi przez wyłącznik fazowy. 

Dostępne wersje wentylatora wywiewnego V100L

Kolor dystansu / krótki kołnierz

 • Dystans biały – w kolorze wentylatora
 • Dystans czarny – w kontrastowym dla wentylatora kolorze

Zawór zwrotny

 • Wentylator może być opcjonalnie wyposażony w klapkę zapobiegającą cofaniu się powietrza. Należy pamiętać że zawór zwrotny wydłuża kołnierz o 4mm.

Dostępne rodzaje łożysk

 • Łożysko panewkowe

  Podstawowa wersja wentylatora wyposażona jest w łożysko panewkowe (na łożysku ślizgowym). Aby wydłużyć żywotność silnika po obu stronach łożyska zastosowano wkładki filcowe nasączone olejem. Podczas pracy wentylatora panewka jest dodatkowo smarowana co znacznie poprawia trwałość silnika.

  Przy wyborze wentylatorów z łożyskiem ślizgowym należy pamiętać, aby urządzenie montować w pozycji ściennej. Pozycja sufitowa wymaga zastosowania silnika z łożyskiem kulkowym.

 • Łożysko kulkowe

  Tego rodzaju silniki mają ponad dwukrotnie wyższą żywotność od silników panewkowych. Dodatkowo wentylator z łożyskiem kulkowym można montować w dowolnej pozycji: ściennej, sufitowej i skośnej. Dzięki temu, że łożysko stabilizuje oś silnika, śmigło nie ma dodatkowych drgań dzięki czemu całe urządzenie pracuje ciszej.

0 Przedmioty

Opis

Średnica montażowa
100 mm
Średnica
97 mm
Wydajność w m³⁄h
100
Sterowanie
Przez zasilanie
Timer (wyłącznik czasowy)
Poziom hałasu
34 dB (A)
Wymiary
158x158 mm
Długość kołnierza
24 mm
Rozstaw otworów
135x135 mm
Moc
18 W
Łożysko
Łożysko kulkowe
Łożysko panewkowe
Napięcie zasilające
230V / 50Hz
Pobór prądu
0,12 A

Pliki do pobrania

Instrukcja wentylatora V100/V120

Instrukcja obsługi wentylatora domowego V100 oraz V120

Pliki do pobrania (241.28k)

Zobacz także