Wentylator łazienkowy 120mm V120 Vokker, Wentylator osiowy
 • Wentylator łazienkowy 120mm V120 Vokker, Wentylator osiowy
 • Wentylator łazienkowy 120mm V120 Vokker, Wentylator osiowy

Wentylator łazienkowy 120mm V120

36,49 zł Brutto

Wszechstronny, estetyczny wentylator łazienkowo-ścienny o średnicy 120mm i wydajnościach 150m3/h. Dostępny w wielu wykończeniach, w tym: z łożyskiem kulkowym, zaworem zwrotnym.

V120S
Zawór zwrotny
Rodzaj łożyska
Ilość
W magazynie

Wentylator łazienkowy V120

Estetyczny i bezpretensjonalny design wentylatora gwarantuje, że urządzenie nie tylko będzie funkcjonalne, ale dyskretnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Wentylator posiada klasyczną kratkę i zasługuje na miano jednego z najładniejszych produktów dostępnych na rynku.

Materiały użyte w wentylatorze V120

Wszystkie wentylatory z serii V120 wykonane są z białego tworzywa ABS odpornego na uderzenia, kurz i promieniowanie UV. Wymiary wentylatora są dobrane w sposób optymalny ze względu na użyteczność i estetykę. Krótki kołnierz pozwala na montaż w większości kominów wentylacyjnych.

Tryb pracy wentylatora - sterownik, tradycyjny

 • W tej wersji wentylator podłącza się pod zewnętrzny wyłacznik, na przykład światła. Przewody wpina się do dwutorowej szyny przyłączeniowej znajdującej się pod kratką.

Dostępne wersje wentylatora V120

Zawór zwrotny

 • Wentylator może być opcjonalnie wyposażony w klapkę zapobiegającą cofaniu się powietrza

Dostępne rodzaje łożysk w wentylatorze

 • Łożysko panewkowe

  Podstawowa wersja wentylatora wyposażona jest w łożysko panewkow (łożysku ślizgowym). Aby wydłużyć żywotność silnika po obu stronach łożyska zastosowano wkładki filcowe nasączone olejem. Podczas pracy wentylatora panewka jest dodatkowo smarowana co znacznie poprawia trwałość silnika.

  Przy wyborze wentylatorów z łożyskiem ślizgowym należy pamiętać, aby urządzenie montować w pozycji ściennej. Pozycja sufitowa wymaga zastosowania silnika z łożyskiem kulkowym.

 • Łożysko kulkowe

  Tego rodzaju silniki mają ponad dwukrotnie wyższą żywotność od silników panewkowych. Dodatkowo wentylator z łożyskiem kulkowym można montować w dowolnej pozycji: ściennej, sufitowej i skośnej. Dzięki temu, że łożysko stabilizuje oś silnika, śmigło nie ma dodatkowych drgań dzięki czemu całe urządzenie pracuje ciszej.

Opis

Średnica montarzowa
120mm
Sterowanie
Przez zasilanie
Wydajność
150 m3/h
Łożysko
Kulkowe/panewkowe
Poziom hałasu
40 dB (A)
Moc
18 W
Średnica
118 mm
Prędkość obrotowa
2650 rpm
Wymiary kratki
180x180 mm
Rozstaw otworów
158x158 mm
Napięcie zasilające
230V / 50Hz
Pobór prądu
0,125 A
Stopień ochorny
IPX4
Długość kołnierza
58 mm

Zobacz także