Wentylator 2-biegowy Punto Evo ME 100/4" Vortice, Wentylator
  • Wentylator 2-biegowy Punto Evo ME 100/4" Vortice, Wentylator
  • Wentylator 2-biegowy Punto Evo ME 100/4" Vortice, Wentylator
  • Wentylator 2-biegowy Punto Evo ME 100/4" Vortice, Wentylator
  • Wentylator 2-biegowy Punto Evo ME 100/4" Vortice, Wentylator
  • Wentylator 2-biegowy Punto Evo ME 100/4" Vortice, Wentylator
  • Wentylator 2-biegowy Punto Evo ME 100/4" Vortice, Wentylator

Wentylator 2-biegowy Punto Evo ME 100/4"

208,88 zł Brutto

Rewelacyjny supercichy wentylator łazienkowy. Wyposażony w silnik na łożysku kulkowym o niskim poborze prądu. Wentylator posiada dwa biegi sterowane elektronicznie. Poziom hałasu na mocniejszym biegu to zaledwie 26db(A) przy wydajności 95m3/h

Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

Najnowocześniejszy supercichy dwubiegowy wentylator dostępny na polskim rynku.

Przy projektowaniu każdego szczegółu zwracano uwagę na użyteczność dla montażystów, serwisantów, konserwatorów i użytkowników ostatecznych. Szeroko przeprowadzone badania i analizy zaowocowały rozwiązaniami, których nie można spotkać w innych, nawet drogich wentylatorach.
Czy zastanawiali się Państwo w jaki sposób do tej pory uzyskiwano "cichość" wentylatorów? Najczęstszym rozwiązaniem było osłabienie silnika, tak żeby nie miał siły kręcić śmigłem z optymalną prędkością. Jeżeli porównamy wydajności wentylatorów cichych i standardowych, w niektórych przypadkach jest to spadek nawet 50-60%. Drugim pomysłem jest zrobienie wentylatora dwubiegowego, w którym tylko niższy bieg jest cichy, a drugi, tak naprawdę ten, z którego korzysta Użytkownik, jest tak samo głośny jak w standardowym wentylatorze.
Punto evo to wentylotor, który na wyższym biegu osiąga 95m3/h wydajności przy 26dbA i ciśnieniu 46Pa, co jest wyjątkiem na rynku. Niższy bieg można wybrać jako opcję, a nie jako potrzebę cichej pracy.

Wszystkie elementy zewnętrzne wykonane zostały z najwyższej jakości tworzywa ABS. Wirnikowi nadano kształt kopułki dzięki czemu łopatki na końcach są węższe. Takie rozwiązanie minimalizuje powierzchnię odrywania się cząsteczek powietrza, a tym samym znaczne zmniejszenie szumu aerodynamicznego.

Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch kierownic powietrza.

Do tej pory kierownica powietrza była stosowana tylko z tyłu i to w modelach z górnej półki cenowej. Zastosowanie kierownicy przed wirnikiem wywołuje na wstępie odpowiedni ruch powietrza, dzięki czemu unikamy zderzenia cząsteczek powietrza ze śmigłem. W ten sposób wyeliminowano wibrację elementów twardych, takich jak obudowa, które są źródłem hałasu mechanicznego.

Punto evo został wyposażony w silnik na łożysku kulkowym z zabezpieczeniem termicznym.

Silniki na łożysku kulkowym oprócz możliwości montażu w dowolnej pozycji mają prawie trzykrotnie dłuższą żywotność od silników panewkowych stosowanych w większości wentylatorów łazienkowych. Aby zagwarantować długotrwałą pracę, na silniku umieszczono większą ilość blach odprowadzających ciepło. Tradycyjnie w wentylatorach o średnicy 100 montuje się blachy na wysokość 12mm. Tutaj jest to 16mm. Niższa temperatura pracy silnika, to więcej przepracowanych godzin.

Wentylator wyposażony jest w zawór zwrotny

Zawór wykonany jest ze sztucznego tworzywa, zakręcany na obudowie z tyłu. Kostka przyłączeniowa jest na zaciski, co znacznie przyspiesza montaż i demontaż urządzenia. Punto evo ma stopień ochrony IP45 co oznacza dużą odporność na zachlapanie wodą.

Wentylator Punto evo Standard

Wentylator uruchamiany jest tradycyjnie poprzez linię zasilania.

11260

Opis

Średnica montarzowa
100mm
Sterowanie
Przez zasilanie (2 biegowe)
Wydajność
65/95 m3/h
Łożysko
Łożysko kulkowe
Poziom hałasu
20,8/26,9 dB (A)
Temperatura pracy
do +50st.
Moc
5/9 W
Przewidywany czas pracy
30000 h
Prędkość obrotowa
1700/2240 rpm
Wymiary kratki
159x159 mm
Materiał
W całości ABS
Napięcie zasilające
230V / 50Hz
Ciśnienie statyczne
24,5/46 Pa
Stopień ochorny
IP45
Długość kołnierza
61,5 mm

Zobacz także