Wentylator 100mm z wyłącznikiem pociąganym V100 Vokker
  • Wentylator 100mm z wyłącznikiem pociąganym V100 Vokker
  • Wentylator 100mm z wyłącznikiem pociąganym V100 Vokker
  • Wentylator 100mm z wyłącznikiem pociąganym V100 Vokker

Wentylator 100mm z wyłącznikiem pociąganym V100

32,98 zł Brutto

Wszechstronny, estetyczny wentylator łazienkowo-ścienny z wyłącznikiem pociąganym o średnicy 100mm i wydajnościach 100m3/h. Dostępny w wielu wykończeniach, w tym: z łożyskiem kulkowym, zaworem zwrotnym.

V100P
Zawór zwrotny
Rodzaj łożyska
Ilość
W magazynie

Wentylator łazienkowy z wyłącznikiem pociąganym V100P

Estetyczny i bezpretensjonalny design wentylatora gwarantuje, że urządzenie nie tylko będzie funkcjonalne, ale dyskretnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Wentylator posiada klasyczną kratkę i zasługuje na miano jednego z najładniejszych produktów dostępnych na rynku.

Materiały użyte w wentylatorze V100

Wszystkie wentylatory z serii V100 wykonane są z białego tworzywa ABS odpornego na uderzenia, kurz i promieniowanie UV. Wymiary wentylatora są dobrane w sposób optymalny ze względu na użyteczność i estetykę. Krótki kołnierz pozwala na montaż w większości kominów wentylacyjnych.

Tryb pracy wentylatora - sterownik, wyłącznik pociągany

  • W tej wersji wentylator podłącza się do źródła prądu za pomocą przewodu dwużyłowego. Przewody wpina się do dwutorowej szyny przyłączeniowej znajdującej się pod kratką. Wentylator uruchamia się za pomocą włącznika pociąganego w formie łańcuszka.

Dostępne wersje wentylatora V100

Zawór zwrotny

  • Wentylator może być opcjonalnie wyposażony w klapkę zapobiegającą cofaniu się powietrza

Dostępne rodzaje łożysk w wentylatorze

Łożysko panewkowe

  • Podstawowa wersja wentylatora wyposażona jest w łożysko panewkowe (na łożysku ślizgowym). Aby wydłużyć żywotność silnika po obu stronach łożyska zastosowano wkładki filcowe nasączone olejem. Podczas pracy wentylatora panewka jest dodatkowo smarowana co znacznie poprawia trwałość silnika.

    Przy wyborze wentylatorów z łożyskiem ślizgowym należy pamiętać, aby urządzenie montować w pozycji ściennej. Pozycja sufitowa wymaga zastosowania silnika z łożyskiem kulkowym.

Łożysko kulkowe

  • Tego rodzaju silniki mają ponad dwukrotnie wyższą żywotność od silników panewkowych. Dodatkowo wentylator z łożyskiem kulkowym można montować w dowolnej pozycji: ściennej, sufitowej i skośnej. Dzięki temu, że łożysko stabilizuje oś silnika, śmigło nie ma dodatkowych drgań dzięki czemu całe urządzenie pracuje ciszej.

Opis

Średnica montarzowa
100mm
Sterowanie
Wyłącznik pociągany
Wydajność
100 m3/h
Łożysko
Kulkowe/panewkowe
Poziom hałasu
34 dB (A)
Moc
18 W
Średnica
97 mm
Wymiary kratki
158x158 mm
Rozstaw otworów
135x135 mm
Napięcie zasilające
230V / 50Hz
Pobór prądu
0,12 A
Długość kołnierza
54 mm

Zobacz także