Wentylator z timerem Punto Evo Flexo Mex 100 LL Vortice
  • Wentylator z timerem Punto Evo Flexo Mex 100 LL Vortice
  • Wentylator z timerem Punto Evo Flexo Mex 100 LL Vortice
  • Wentylator z timerem Punto Evo Flexo Mex 100 LL Vortice
  • Wentylator z timerem Punto Evo Flexo Mex 100 LL Vortice
  • Wentylator z timerem Punto Evo Flexo Mex 100 LL Vortice
  • Wentylator z timerem Punto Evo Flexo Mex 100 LL Vortice
  • Wentylator z timerem Punto Evo Flexo Mex 100 LL Vortice

Wentylator z timerem Punto Evo Flexo Mex 100 LL

275,30 zł Brutto

Rewelacyjny supercichy wentylator łazienkowy z timerem. Wyposażony w silnik na łożysku kulkowym o niskim poborze prądu. Jednobiegowa wersja wentylatora o niezywkle atrakcyjnych parametrach pracy. Ozdobny panel przedni. Poziom hałasu to zaledwie 26db(A) przy wydajności 90m3/h

11314
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Niezwykle cichy Punto flexo to najnowsza wersja wentylatora Punto evo

Uznawany za najnowocześniejszy wentylator łazienkowy dostępny na polskim rynku. Przy projektowaniu każdego szczegółu zwracano uwagę na użyteczność dla montażystów, serwisantów, konserwatorów i zwykłych użytkowników. Szeroko przeprowadzone badania i testy zaowocowały rozwiązaniami, których nie można spotkać w innych, nawet drogich wentylatorach.

Punto flexo osiąga 90m3/h wydajności przy 26dbA i ciśnieniu 39Pa, co jest niezwykłym osiągnięciem wśród cichych wentylatorów.

Wszystkie elementy zewnętrzne wykonane zostały z najwyższej jakości tworzywa ABS. Wirnikowi nadano kształt kopułki dzięki czemu łopatki na końcach są węższe. Takie rozwiązanie minimalizuje powierzchnię odrywania się cząsteczek powietrza, a tym samym znaczne zmniejszenie szumu aerodynamicznego.

Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch kierownic powietrza.

Do tej pory kierownica powietrza była stosowana tylko z tyłu i to w modelach z górnej półki cenowej. Zastosowanie kierownicy przed wirnikiem wywołuje na wstępie odpowiedni ruch powietrza, dzięki czemu unikamy zderzenia cząsteczek powietrza ze śmigłem. W ten sposób wyeliminowano wibrację elementów twardych, takich jak obudowa, które są źródłem hałasu mechanicznego.

Punto flexo został wyposażony w silnik na łożysku kulkowym z zabezpieczeniem termicznym.

Silniki na łożysku kulkowym oprócz możliwości montażu w dowolnej pozycji mają prawie trzykrotnie dłuższą żywotność od silników panewkowych stosowanych w większości wentylatorów łazienkowych. Aby zagwarantować długotrwałą pracę, na silniku umieszczono większą ilość blach odprowadzających ciepło. Tradycyjnie w wentylatorach o średnicy 100 montuje się blachy na wysokość 12mm. Tutaj jest to 16mm. Niższa temperatura pracy silnika, to więcej przepracowanych godzin.
Wentylator wyposażony jest w zawór zwrotny ze sztucznego tworzywa, zakręcany na obudowie z tyłu. Kostka przyłączeniowa jest na zaciski, co znacznie przyspiesza montaż i demontaż urządzenia. Punto evo ma stopień ochrony IP45 co oznacza dużą odporność na zachlapanie wodą.

Wersja z wyłącznikiem czasowym (timerem)

Wersja 100 TC LL posiada dwie funkcje wyłącznika czasowego (Timera). Pierwsza funkcja uruchamia wentylator standardowo razem z włączeniem wyłącznika. Druga funkcja uruchamia wentylator po wyjściu Użytkownika z pomieszczenia. Wyboru funkcji dokonuje się za pomocą przestawnej zworki.

Aby wentylator działał poprawnie konieczne jest podłączenie zgodne ze schematem.

Sposób podłączania wyłącznika czasowego w wentylatorze

Opis

Średnica montarzowa
100mm
Sterowanie
Timer (wyłącznik czasowy)
Wydajność
90 m3/h
Łożysko
Łożysko kulkowe
Poziom hałasu
26,9 dB (A)
Moc
9 W
Przewidywany czas pracy
30000 h
Napięcie zasilające
230V / 50Hz
Stopień ochorny
IP45
Długość kołnierza
61,5 mm

Zobacz także