Wentylator z czujnikiem wilgoci fi 100mm V100 Vokker
 • Wentylator z czujnikiem wilgoci fi 100mm V100 Vokker
 • Wentylator z czujnikiem wilgoci fi 100mm V100 Vokker
 • Wentylator z czujnikiem wilgoci fi 100mm V100 Vokker

Wentylator z czujnikiem wilgoci fi 100mm V100

99,48 zł Brutto

Wszechstronny, estetyczny wentylator łazienkowo-ścienny z czujnikiem wilgoci (higrostatem i timerem) o średnicy 100mm i wydajnościach 100m3/h. Dostępny w wielu wykończeniach, w tym: z łożyskiem kulkowym, zaworem zwrotnym.

V100THC
Zawór zwrotny
Typ łożyskowania silnika
Ilość
Obecnie brak produktu w magazynie

Wentylator łazienkowy 100mm higrostatem i timerem V100

Estetyczny i bezpretensjonalny design wentylatora gwarantuje, że urządzenie nie tylko będzie funkcjonalne, ale dyskretnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Wentylator posiada klasyczną kratkę i zasługuje na miano jednego z najładniejszych produktów dostępnych na rynku.

Materiały użyte w wentylatorze V100

Wszystkie wentylatory z serii V100 wykonane są z białego tworzywa ABS odpornego na uderzenia, kurz i promieniowanie UV. Wymiary wentylatora są dobrane w sposób optymalny ze względu na użyteczność i estetykę. Krótki kołnierz pozwala na montaż w większości kominów wentylacyjnych.

Tryb pracy wentylatora - sterownik, procesorowy higrostat i timer (higrotimer)

 • Po wejściu do pomieszczenia wentylator rozpocznie pracę. Po opuszczeniu przez Użytkownika pomieszczenia wentylator przejdzie w tryb Timera i będzie działał przez czas jaki zostanie ustawiony na potencjometrze TIME (od 1 minuty do 20 minut).

  Jeżeli poziom wilgotności powietrza wzrośnie powyżej ustawień na potencjometrze HUM, wentylator uruchomi się niezależnie czy ktoś jest w pomieszczeniu czy nie. Po usunięciu wilgotnego powietrza wentylator wyłączy się automatycznie.

  Higrostat ma dodatkową funkcję OFF (wyłącz). Jest to bardzo przydatne podczas długotrwałych opadów deszczu, kiedy ogólna wilgotność powietrza może przez długi czas przekraczać 90%. W takich warunkach wentylator ze zwykłym higrostatem może pracować bez przerwy pobudzany czujnikiem wilgoci. 

  Wentylator z higrotimerem wymaga podłączenia trzyżyłowego, gdzie dwa przewody L i N są na stałe, a trzeci przewód przechodzi przez wyłącznik fazowy. 

Dostępne wersje wentylatora V100

Zawór zwrotny

 • Wentylator może być opcjonalnie wyposażony w klapkę zapobiegającą cofaniu się powietrza

Dostępne rodzaje łożysk w wentylatorze

Łożysko panewkowe

 • Podstawowa wersja wentylatora wyposażona jest w łożysko panewkowe (na łożysku ślizgowym). Aby wydłużyć żywotność silnika po obu stronach łożyska zastosowano wkładki filcowe nasączone olejem. Podczas pracy wentylatora panewka jest dodatkowo smarowana co znacznie poprawia trwałość silnika.

  Przy wyborze wentylatorów z łożyskiem ślizgowym należy pamiętać, aby urządzenie montować w pozycji ściennej. Pozycja sufitowa wymaga zastosowania silnika z łożyskiem kulkowym.

Łożysko kulkowe

 • Tego rodzaju silniki mają ponad dwukrotnie wyższą żywotność od silników panewkowych. Dodatkowo wentylator z łożyskiem kulkowym można montować w dowolnej pozycji: ściennej, sufitowej i skośnej. Dzięki temu, że łożysko stabilizuje oś silnika, śmigło nie ma dodatkowych drgań dzięki czemu całe urządzenie pracuje ciszej.

Opis

Średnica montażowa
100mm
Sterowanie
Highrostat z timerem
Wydajność w m³⁄h
100
Łożysko
Kulkowe/panewkowe
Poziom hałasu
34 dB (A)
Moc
18 W
Średnica
97 mm
Wymiary
158x158 mm
Rozstaw otworów
135x135 mm
Napięcie zasilające
230V / 50Hz
Pobór prądu
0,12 A
Długość kołnierza
54 mm

Pliki do pobrania

Instrukcja wentylatora V100/V120

Instrukcja obsługi wentylatora domowego V100 oraz V120

Pliki do pobrania (241.28k)

Zobacz także