2-biegowy wentylator z timerem Punto Evo ME 100/4" fi 100mm
  • 2-biegowy wentylator z timerem Punto Evo ME 100/4" fi 100mm
  • 2-biegowy wentylator z timerem Punto Evo ME 100/4" fi 100mm
  • 2-biegowy wentylator z timerem Punto Evo ME 100/4" fi 100mm
  • 2-biegowy wentylator z timerem Punto Evo ME 100/4" fi 100mm
  • 2-biegowy wentylator z timerem Punto Evo ME 100/4" fi 100mm
  • 2-biegowy wentylator z timerem Punto Evo ME 100/4" fi 100mm

2-biegowy wentylator z timerem Punto Evo ME 100/4" fi 100mm

262,10 zł Brutto

Rewelacyjny supercichy wentylator łazienkowy z timerem. Wyposażony w silnik na łożysku kulkowym o niskim poborze prądu. Wentylator posiada dwa biegi sterowane elektronicznie. Poziom hałasu na mocniejszym biegu to zaledwie 26db(A) przy wydajności 95m3/h

11264
Ilość
Obecnie brak produktu w magazynie

Najnowocześniejszy supercichy dwubiegowy wentylator dostępny na polskim rynku.

Przy projektowaniu każdego szczegółu zwracano uwagę na użyteczność dla montażystów, serwisantów, konserwatorów i użytkowników ostatecznych. Szeroko przeprowadzone badania i analizy zaowocowały rozwiązaniami, których nie można spotkać w innych, nawet drogich wentylatorach.
Czy zastanawiali się Państwo w jaki sposób do tej pory uzyskiwano "cichość" wentylatorów? Najczęstszym rozwiązaniem było osłabienie silnika, tak żeby nie miał siły kręcić śmigłem z optymalną prędkością. Jeżeli porównamy wydajności wentylatorów cichych i standardowych, w niektórych przypadkach jest to spadek nawet 50-60%. Drugim pomysłem jest zrobienie wentylatora dwubiegowego, w którym tylko niższy bieg jest cichy, a drugi, tak naprawdę ten, z którego korzysta Użytkownik, jest tak samo głośny jak w standardowym wentylatorze.
Punto evo to wentylotor, który na wyższym biegu osiąga 95m3/h wydajności przy 26dbA i ciśnieniu 46Pa, co jest wyjątkiem na rynku. Niższy bieg można wybrać jako opcję, a nie jako potrzebę cichej pracy.

Wszystkie elementy zewnętrzne wykonane zostały z najwyższej jakości tworzywa ABS. Wirnikowi nadano kształt kopułki dzięki czemu łopatki na końcach są węższe. Takie rozwiązanie minimalizuje powierzchnię odrywania się cząsteczek powietrza, a tym samym znaczne zmniejszenie szumu aerodynamicznego.

Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch kierownic powietrza.

Do tej pory kierownica powietrza była stosowana tylko z tyłu i to w modelach z górnej półki cenowej. Zastosowanie kierownicy przed wirnikiem wywołuje na wstępie odpowiedni ruch powietrza, dzięki czemu unikamy zderzenia cząsteczek powietrza ze śmigłem. W ten sposób wyeliminowano wibrację elementów twardych, takich jak obudowa, które są źródłem hałasu mechanicznego.

Punto evo został wyposażony w silnik na łożysku kulkowym z zabezpieczeniem termicznym.

Silniki na łożysku kulkowym oprócz możliwości montażu w dowolnej pozycji mają prawie trzykrotnie dłuższą żywotność od silników panewkowych stosowanych w większości wentylatorów łazienkowych. Aby zagwarantować długotrwałą pracę, na silniku umieszczono większą ilość blach odprowadzających ciepło. Tradycyjnie w wentylatorach o średnicy 100 montuje się blachy na wysokość 12mm. Tutaj jest to 16mm. Niższa temperatura pracy silnika, to więcej przepracowanych godzin.

Wentylator wyposażony jest w zawór zwrotny

Zawór wykonany jest ze sztucznego tworzywa, zakręcany na obudowie z tyłu. Kostka przyłączeniowa jest na zaciski, co znacznie przyspiesza montaż i demontaż urządzenia. Punto evo ma stopień ochrony IP45 co oznacza dużą odporność na zachlapanie wodą.

Wentylator Punto evo z timerem

Wersja 100LL T posiada funkcję wyłącznika czasowego (Timera). Ponieważ wentylator ma dwa biegi, można podczas instalacji wybrać, na którym biegu wentylator ma pracować w trybie timera.

Opis

Średnica montażowa
100mm
Sterowanie
Timer (wyłącznik czasowy)
Wydajność w m³⁄h
65/95
Łożysko
Łożysko kulkowe
Poziom hałasu
20,8/26,9 dB (A)
Temperatura pracy °C
do 50
Moc
5/9 W
Przewidywany czas pracy
30000 h
Prędkość obrotowa
1700/2240 rpm
Wymiary
159x159 mm
Materiał
W całości ABS
Napięcie zasilające
230V / 50Hz
Ciśnienie statyczne Pa
24,5/46
Stopień ochorny
IP45
Długość kołnierza
61,5 mm

Zobacz także